Jdi na obsah Jdi na menu
 


TENIS - děti, konání tenisových kempů

9.7.2019

Prázdninový kemp mladých tenistů ve Věšíně

Tenisový oddíl uspořádal ve dnech 5. – 7. července 2019 v areálu TJ Sparta Věšín tenisový kemp pro děti, kterého se zúčastnilo 16 mladých tenistů.

Tenisté byli rozděleni do tří výkonnostních skupin od úplných začátečníků, přes mírně pokročilé, až po pravidelně hrající tenisty. Příprava probíhala v dopoledních a odpoledních blocích a všechny skupiny v rámci bloku vystřídaly tři stanoviště. Děti se zdokonalovaly v tenisových dovednostech, všesportovní přípravě a v rámci her, v přípravě kondiční. Na závěr každého bloku proběhlo kompenzační cvičení, které je často opomíjeno, ale je velmi důležitou součástí tréninku. Počáteční nezdary brzy nahradily úsměvy, pokroky a zaujetí. Kemp byl také výborně zabezpečen po stránce cateringové. Během každé přestávky bylo připraveno občerstvení v trendu zdravé výživy – přesnídávky, ovoce, zelenina a samozřejmě nechyběl pitný režim. Na konci druhého dne proběhlo společně s rodiči opékání špekáčků a občerstvení. Děti přítomné překvapily svou neutuchající energií, zájmem sportovat a na kurtu trénovaly do pozdních večerních hodin. Na závěr kempu trenéři zhodnotili jednotlivé účastníky, předali diplomy a medaile. Letošní kemp se nám podařilo úspěšně zakončit palačinkovým obědem. Z tváří dětí bylo vidět kromě únavy      i velké nadšení.

  Věřím, že si děti odnesly nové sportovní zkušenosti, zájem v tomto sportu pokračovat a našly nové kamarády. Přijďte si zahrát tenis, rádi vás uvítáme.

Chtěl bych ještě jednou poděkovat celému realizačnímu týmu z řad tenisového oddílu, který se tři dny staral o komfort dětí, zajišťoval občerstvení a hladký průběh kempu a dětem připravil hezký začátek prázdnin. Je potěšitelné, že ve  skromných podmínkách oddílu jsme schopni pro děti zorganizovat takto pěknou akci.

Fotogalerie na níže uvedeném odkazu:

https://photos.app.goo.gl/qm5E7gyAMvUZF5d59

Zájemcům, kteří budou si budou chtít pořídit výtisk fotek, přikládáme v následujícím odkazu možnost stažení vybraných fotek z předchozího fotoalba s velkým rozlišením : https://photos.app.goo.gl/x6zFFTZKxRbDZAyx5

Jiří Květoň, předseda OT

 

12.7.2018

Prázdninový kemp mladých tenistů ve Věšíně

Tenisový oddíl uspořádal ve dnech 5. – 7. července 2018 v areálu TJ Sparta Věšín tenisový kemp pro děti a mládež, kterého se zúčastnilo 16 začínajících tenistů ( nahlédnout můžete do fotogalerie https://photos.app.goo.gl/r55ozypWQSLSnuRE7 ). Tenisté byli rozděleni do tří výkonnostních skupin od úplných začátečníků, přes mírně pokročilé, až po závodní hráče. Tenisová příprava probíhala v dopoledních            a odpoledních blocích a všechny skupiny v rámci bloku vystřídaly tři stanoviště. Děti se zdokonalovaly v tenisových dovednostech, všesportovní přípravě a v rámci her v přípravě kondiční.  Na závěr každého bloku proběhlo kompenzační cvičení, které je v mnoha oddílech opomíjeno, ale je velmi důležitou součástí tréninku.     

      Děti měly možnost, některé poprvé v životě, vyzkoušet , jaké úsilí, námahu    a radost, intenzivní sportování přináší. Počáteční nezdary brzy nahradily úsměvy, velké pokroky a zaujetí. Kemp byl také výborně zabezpečen po stránce cateringové.  Během každé přestávky bylo připraveno občerstvení: zdravá výživa – ovesné mysli tyčinky, přesnídávky, jogurtové kuličky apod., ovoce, zelenina     a samozřejmě nechyběl ani pitný režim. Na konci druhého dne proběhlo vyhodnocení, spojené s předáváním diplomů a medailí.  Následovalo opékání špekáčků a občerstvení pro děti i rodiče.  Děti jako vždy nezklamaly a všechny přítomné překvapily svou neutuchající energií, protože na kurtu sportovaly až do pozdních večerních hodin.

 Na závěr kempu trenéři zhodnotili jednotlivé účastníky odděleně dle jejich věkové kategorie a předali diplomy za jednotlivé disciplíny.

    Je potěšitelné, že ve skromných podmínkách malého tenisového oddílu je možné zorganizovat pěknou akci.  Děkuji celému realizačnímu týmu za skvěle odvedenou práci, jak v přípravě, v průběhu kempu i následném úklidu.  Obětováním mnoha hodin volného času jste se dětem postarali o perfektní zahájení prázdnin. Věřím, že si děti odnesly sportovní zkušenosti a navázaly přátelství mezi sebou a svými oddílovými trenéry. Naší odměnou byl úsměv         v jejich tvářích. Z reakce dětí i rodičů se dalo vyčíst, že se jim akce líbila.          

Věřím, že kemp přispěl k nastartování sportovní kariéry mnoha dětí a chtěl bych požádat rodiče, aby pravidelně se svými dětmi sportovali. Velice rádi Vás opět přivítáme v našem krásném sportovním areálu ve Věšíně.

Jiří Květoň

předseda OT

26.5.2018

Tenisový oddíl Sparta Věšín pořádá ve dnech 5. – 7. července tenisový kemp mládeže. Intenzivní tenisový kurz proběhne od  čtvrtka 5. 7.   do soboty  7. 7.  vždy v dopoledních a odpoledních hodinách ( cca 6 hod denně).    Závazné přihlášky přijímáme do soboty 23. června 2018.
Bližší informace pro zájemce podá:  Jiří Květoň tel. 723 413 596  a  Jaromír Červený tel. 702 187 510.
Velice rádi Vás přivítáme v našem krásném sportovním areálu.

Jiří Květoň, předseda oddílu

 

1.5.2018

Na letošní tenisovou sezónu se předpokládá možnost využívat mládeží tenisový kurt se svými rodiči individuelně ve volných termínech - v případě Vašeho zájmu prosím kontaktujte správce kurtu / předsedu oddílu Jirku Květoně - tel: 723 413 596
 

Výbor OT

                            

27.6.2016 

V úterý 28.6.2016 se koná poslední trénink a dobu prázdnin je tenisová škola přerušena, předpokládaný termín zahájení je od Út. 30.8.2016 podle zájmu dětí. Jinak je možnost využívat individuelně tenisového kurtu ve volných termínech - v případě Vašeho zájmu prosím kontaktujte správce kurtu - viz kontakty na webu.
                              Přeji všem hezké prázdniny

Jirka Květoň

 

16.4.2016

S ohledem letošního příznivého počasí je tenisový kurt díky členům oddílu připraven ke hře, proto vítáme tímto nejmladší začínající tenisty včetně podpory svých rodičů a chtěli bychom Vás pozvat již v úterý 19.dubna 2016 od 16.hodin na zahájení  tréninků tenisové školy na kurtu ve Věšíně . Pod vedením trenéra p. Jirky Květoně budou tréninky chlapců a děvčat  1x týdně se schůzkami každé úterý a čtvrtek od 16 - 17hod. Prosíme proto rodiče, kteří  mají zájem svoje děti přihlásit na tenisovou školu ve Věšíně, ať kontaktují přímo trenéra p. Jirku Květoně na telefonu 723 413 596.
 Výbor tenisového oddílu